Dlaczego nie należy odkładać wizyty u ortopedy w Szczecinie? We współczesnym społeczeństwie województwa zachodniopomorskiego patologia układu mięśniowo-szkieletowego jest dość powszechna z różnych powodów: braku aktywności fizycznej, nadmiernych obciążeń, zaburzeń hormonalnych. Choroby ortopedyczne są często bezobjawowe przez długi czas, a pojawienie się pierwszych symptomów pogarsza jakość życia i wymaga natychmiastowego leczenia. Ortopeda w Szczecinie bada przyczyny, zajmuje się korekcję wrodzonych i nabytych zaburzeń i deformacji układu mięśniowo-szkieletowego.
Kiedy należy skontaktować się z ortopedą w Szczecinie?
Gdy ktoś cierpi na ciągły ból pleców, stóp lub stawów lub podejrzewa uraz, nie powinien zwlekać z wizytą u specjalisty. Lekarz ortopeda w Ortho Expert specjalizujący się w patologiach i urazach układu mięśniowo-szkieletowego pomoże odzyskać i przywrócić poprzednią mobilność. Choroby stawów rozwijają się stopniowo i nie powodują natychmiastowego dyskomfortu.
Nie należy odkładać wizyty u ortopedy, jeśli odczuwane są ciągle takie dolegliwości:
- Ból dłoni, ramion, łokci, dolnej części pleców, stóp, kolan lub miednicy
- Chrupanie w stawach
- Sztywność lub obrzęk stawów
- Ból stawów podczas zmiany pogody.
Trzeba umówić się na wizytę do ortopedy w Szczecinie, jeżeli występuje dokuczliwy ból: ostry, uporczywy, krótkotrwały kości, stóp, stawów.
Jakie schorzenia diagnozuje i leczy ortopeda w Szczecinie?
Ortopeda w Szczecinie najczęściej spotyka się z następującymi patologiami:
- Deformacje kości i stawów
- Płaskostopie
- Ostroga pięty
- Kręgozmyk (przemieszczenie kręgów)
- Stopa końsko-szpotawa: wrodzona deformacja stopy
- Kręcz szyi
- Kifoza
- Skolioza
- Osteochondroza
- Artroza
- Zapalenie torebki stawowej
- Różne urazy: zwichnięcia, skręcenia, złamania i inne.
Wiele z tych chorób nie tylko powoduje ból, ale także grozi niebezpiecznymi powikłaniami.
Wizyta w gabinecie ortopedy w Szczecinie
Ortopeda w gabinecie ortopedycznym Ortho Expert zapewnia pacjentom diagnostykę, leczenie i rehabilitację przy różnych patologiach kości, więzadeł, mięśni i stawów. Doświadczony specjalista stosuje nowoczesne metody terapii przywracając zdrowie pacjentom. Podczas konsultacji lekarz opracowuje programy wczesnego powrotu do zdrowia i monitoruje stan pacjenta podczas rehabilitacji. Wizyta nie powinna być odkładana, ponieważ wiele chorób może postępować i powodować wiele niedogodności, częściowo lub całkowicie ograniczając mobilność, powodując trudności w codziennej aktywności i zakłócając codzienny styl życia.
Kontrola wzrokowa pozwala ortopedzie w Szczecinie uzyskać podstawowe dane o stanie układu kostnego i mięśniowego. Podczas badania palpacyjnego specjalista ujawnia również ukryte wady (obrzęk stawów, podwichnięcia i zwichnięcia). Ponadto podczas badania wykrywana jest lokalizacja bólu, określany jest stan tkanek, rejestrowany jest stopień uszkodzenia.
Diagnostyka schorzeń ortopedycznych obejmuje:
- Radiografia pozwala zidentyfikować patologie, takie jak zanik kości, aplazja, hiperostoza (nadmierny rozrost kości), osteoporoza, rozszerzenie lub zwężenie przestrzeni stawowej itp. Radiografia jest najważniejszą metodą diagnozowania, takich urazów jak zwichnięcie i podwichnięcie stawów, złamanie kości.
- Ultradźwięki to badanie wykonywane przy podejrzeniu dysplazji stawów, zapalenia stawów, artrozy, zapalenia kaletki, uszkodzenia aparatu więzadłowego i ścięgien, stawów oraz w celu oceny stanu krążków międzykręgowych.
- Scyntygrafia ma na celu wyjaśnienie diagnozy niejasnego bólu kości, z podejrzeniem złamań, zapalenia kości i szpiku oraz innych patologii układu mięśniowo-szkieletowego.
Metody leczenia wykorzystywane przez ortopedę w Szczecinie
W leczeniu urazów kolana i innych stawów, a także innych schorzeń, ortopeda przepisuje pacjentom:
- Leki w postaci tabletek, maści, kremów, które pomagają złagodzić ból i zmniejszyć objawy procesów zapalnych.
- Terapia ruchowa. Takie leczenie jest szczególnie ważne w przypadku urazów kolana i innych obszarów, ponieważ umożliwia szybki powrót do sprawności.
- Fizjoterapia. Jest przepisywana głównie na etapie rehabilitacji po urazach
Stosowane są również opatrunki, gips i specjalne ortezy ortopedyczne. Program leczenia jest opracowywany indywidualnie, biorąc pod uwagę zidentyfikowany uraz lub patologię, stan pacjenta. Interwencje chirurgiczne są wykonywane, jeśli leczenie zachowawcze jest niemożliwe lub nieskuteczne. Obecnie ortopedzi dysponują szeroką gamą technologii i metod, które pozwalają leczyć choroby wrodzone i nabyte lub szybko naprawiać uszkodzone obszary.
Ortopeda wybiera skuteczne sposoby korygowania wszystkich patologii, w zależności od wieku pacjenta, jego indywidualnych cech i wykrytych patologii. Nawet po poważnych interwencjach chirurgicznych pacjenci szybko wracają do zdrowia i nie mają poważnych powikłań. Popularne metody diagnostyki obejmują również obrazowanie metodą rezonansu komputerowego i magnetycznego, biopsję kości i inne badania. Ortopeda po konsultacji może skierować pacjenta na badania laboratoryjne. Są przeprowadzane w celu oceny ogólnego stanu zdrowia, identyfikacji stanów zapalnych i innych procesów patologicznych.
Ortho Expert ortopeda |
ul, Jagiellońska 87b |
70-437 Szczecin |
https://ortho-expert |
www.ortho-expert.pl |